PROJELENDİRME

Müşterilerimizden aldığımız dokümanlara uygun olarak teklif departmanımız uygun malzemeleri ve malzemelerin yerleştirileceği uygun pano tipleri seçilir. Detaylıca hazırlanan teklifimiz müşterimiz tarafından onaylandıktan sonra vermiş olduğumuz teklifi teklif mektubuna dönüştürerek müşterimizle karşılıklı iş sözleşmemizi tamamlamış oluruz.

Ofisimizin bütüncül bir yaklaşımla proje geneline bakışı üç aşamadan oluşmaktadır.

  • AG, MCC Güç Sistemleri Dizaynı.
  • Kontrol-kumanda Donanımları Dizaynı.
  • Saha Montaj Detayları Ve Raporlama.

GÜÇ VE KONTROL PANEL İMALATI

Pano imalatlarımız başlamadan önce PLC konfigürasyon yazılımı üzerinden yapılacak olan PLC sisteminin konfigürasyonu oluşturularak kontrol edilir. Daha sonra mekanik projeleri DWG formatında oluşturulmakta ve tüm detaylar burada çözülmektedir. Elektriksel projelerimiz E-Plan programı ile çizilerek iş sonunda hatasız projeler ile imalata başlanmaktadır.

MONTAJ VE ÇALIŞMALAR

Projeler imalata verildikten sonra pano içerisinde bulunan malzemeler pano bazında ayrılarak üretime aktarılır. İmalat projesi doğrultusunda pano ön görünüş ile birebir mekanik montaj işlemleri yapılır. Mekanik montaj tamamlandıktan sonra 3 hat proje doğrultusunda pano elektro montaj işlemleri yapılır. Pano mekanik ve elektro montaj süreci tamamlandıktan sonra test aşaması için test bölgesine alınır.

PANO TEST AŞAMASI

Pano test sürecinde ilk olarak kuru test daha sonrasında sırası ile canlı(enerjili) test, kısa devre testi ve MEGER testleri yapılır. Yapılan testlerle ilgili “TEST Raporu” oluşturulur. Testlerden başarı ile geçen panolar temizlenip fotoğraflanarak paketleme bölümüne aktarılır.